Loading

لطفا کمی صبر کنید...

راهنمای استفاده از سامانه هوشمند کاریابی جاب لایف برای کارفرمایان

تعداد بازدید: ۱۹۰۶

اگر به طور خیلی خلاصه بخواهیم ساز و کار این سامانه را نمایش دهیم، شکی زیر می تواند گویا باشد:

به بیان دیگر، جاب لایف با جمع آوری اطلاعات کارجویان و مشخصات فرصت های شغلی کارفرمایان و تحلیل این داده ها در موتور هوشمند خود، مناسبترین فرصت های شغلی را بر اساس علایق فردی، ویژگی های شخصیتی، سوابق شغلی و تحصیلی و فاصله تا محل کار، در اختیار کارجویان قرار داده و از سوی دیگر، مناسبترین کارجویان را بر همین اساس (و بر اساس هر مدلی که کارفرمایان مد نطر داشته باشند) به کارفرمایان معرفی می نماید.

به منظور معرفی بهتر تحوه کار با این سامانه، بهتر است مراحل زیر را با هم مرور کنیم:

بخش کارفرمایان و درج آگهی فرصت شغلی


در صفحه اول سایت جاب لایف، بر روی ورود کارفرما کلیک کنید. و یا پس از مشخص نمودن عبارات جستجوی خود، بر روی جستجو کلیک کنید.

در صورتیکه که قبلا ثبت نام کرده اید، نام کاربری (تلفن همراه یا ایمیل) و رمز عبور خود را درج نموده و وارد سایت شود. در صورتیکه ثبت نام نکرده اید، روی عبارت ثبت نام در بالای صفحه کلیک کنید تا وارد بخش ثبت نام شود.

برای ثبت نام کافی است شماره تلفن همراه خود را به عنوان نام کاربری وارد نمایید (مانند 09121234567) و یک رمز عبور را برای خود انتخاب نمایید. بهتر است رمز عبور شما 8 کارارکتر و ترکیبی از حروف و عدد باشد. همچنین اگر اکانت لینکداین و یا گوگل دارید، می تواند مستقیما از طریق اکانت های خود ثبت نام نمایید.

به منظور فعال سازی اکانت و تایید شماره تلفن همراه، یک کد شش رقمی به شماره تلفن همراهی که با آن ثبت نام نموده اید، ارسال می شود و این کد فعالسازی باید در این صفحه وارد شود. در صورتیکه کد فعالسازی را در زمان مقرر وارد ننمودید، پس از 90 ثانیه درخواست ارسال مجدد کد فعال سازی را نمایید تا برای شما ارسال شود.

درصورتیکه کد فعالسازی را بدرستی وارد نمایید، صفحه ای جهت تایید فعالسازی شماره شما نمایش داده می شود که با کلیک روی ورود به پنل کاربری، می توانید رزومه خود را وارد کنید.

همچنین اگر از طریق ایمیل ثبت نام تموده اید، یک لینک فعال سازی به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد. این ایمیل که ممکن است در پوشه inbox یا spam ایمیل شما باشد، حاوی یم لینک است که بوسیله آن می توانید حساب کاربری خود را فعال کنید. در صورتیکه مطمئن هستید ایمیلی دریافت ننموده اید، در این قسمت مجددا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید تا ایمیل فعال سازی برای شما ارسال شود.

تکمیل پروفایل کارفرما، 3 بخش اصلی دارد و تکمیل آنها جهت نمایش برند کارفرمایی و همچنین معرفی بهتر به کارجویان توانمند، آنها لازم است. پس از تکمیل پروفایل کارفرما، امکان ثبت آگهی شغلی وجود دارد.

ابتدا لوگوی سازمان و یا بنگاه اقتصادی خود را انتخاب نمایید

پس از انتخاب لوگو، آن را در کادر مناسب اصلاح نمایید و روی کلید ذخیره تصویر کلیک کنید. لطفا توجه نمایید که لوگوی شما بدرستی در تصویر قرار گیرد. اگر لوگویی ندارید، می توانید از این بخش عبور کنید.

سپس مشخصات شرکت و همچنین فردی که آگهی دهنده است را درج نمایید. برای دسترسی بهتر، لطفا آدرس ایمیل را نیز در این قسمت وارد نمایید.

همچنین اتزم است تا محل شرکت و با کسب و کار خود را روی نقشه مشخص کنید. این کار کمک می کند تا بهترین کارجویان بر اساس فاصله زمانی که با شما دارند، پیشنهاد شوند.

درصورتیکه شرکت شما دارای وب سایت است و یا در شبکه های اجتماعی مانند گوگل، فیس بوک و لینکداین حضور دارد، می توانید در این بخش اطلاعات آن را درج نمایید.

در پایان بر روی کلید ادامه، کلیک کنید تا به بخش بعدی هدایت شوید.

یکی از امکانات سامانه جاب لایف، امکان نمایش محیط کاری برای کارجویان است تا بهتر بتوان این افراد را جذب نمود. شما می توانید تا 5 عکس از محیط کاری را در این بخش آپلود نمایید. همچنین در صورتیکه علاقه داشته باشیند، می توانید در یک فایل ویدیویی (که بهتر است توسط مدیرعامل یا یک مدیر ارشد اجرا شده باشد)، کارجویان مستعد را به شرکت خود دعوت کنید.

در صورتیکه تمایلی به استفده از این امکانات ندارید، می توانید با زدن ادامه، به صفحه بعدی بروید.

حال که پروفایل شرکت خود را تکمیل کرده اید، می توانید با کلیک بر روی درج فرصت شغلی، آگهی های خود را ثبت کنید. هر زمانی که خواستید هم می توانید با زدن ویرایش پروفایل، مجددا مطالب پروفایل خود را کامل نمایید.

برای درج یک فرصت شغلی، ابتدا کافی است در مورد کلیت آن شغل، کمی برای کارجویان توضیح دهید. زمینه کاری را از لیست پیشنهادی ما انتخاب کنید. عنوان شغل را نیز می توانید از لیست پیشنهادی ما گزینش کنید و یا اینکه اگر در لیست گزینه ای نبود، یک عنوان شغلی جدید درج نمایید.

همچنین لازم است تا کمی در مورد کارهایی که در آن فرصت شغلی باید صورت پذیرد، توضیح دهید. لذا در بخش شرح وظایف، فعالیت های مربوط به آن فرصت شغلی را خط به خط وارد نمایید.

اگر موقعیت محل کار با دفتر مرکزی متفاوت است، می توانید آن را بر روی نقشه نمایش دهید.

در اینجا ما با استفاده از داده هایی که طی سالیان گذشته از مشاغل گوناگون جمع آوری شده است، میزان حقوق میانگین را برای هر شغل پیشنهاد کرده ایم. شما می توانید بر اساس صلاحدید خود، این حقوق را کمتر یا بیشتر کنید. همچنین می توانید با زدن تیک مربوطه، اجازه نمایش حقوق را به کارجویان ندهید اما این اطلاعات برای متعادل کردن عرضه و تقاضای بازار کار، مورد استفاده خواهد بود.

در نهایت بر روی کلید ادامه کلیک کنید تا به مرحله بعدی هدایت شوید.

اکنون شرایط و ویژگی های احراز این شغل را باید تعیین کنید. جنسیت، توع همکاری (تمام وقت، پروژه ای و ..) و همچنین فاصله زمانی تا محل کار می توانید تعیین کنید. در صورتیکه این موضوعات اهمیت ندارند، در هر بخش بر روی گزینه مهم نیست کلیک کنید.

در ادمه در صورتیکه می خواهید مناسبترین کارجو را انتخاب کنید، ویژگی های تحصیلی مد نظر خود را بطور کلی درج نمایید. برای این کار بر روی کلید + کلیک کرده، تحصیلات مد نظر را انتخاب نموده و به لیست خود اضافه کنید. شما می توانید چندین زمینه تحصیلی را در شرایط احراز درج کنید اما توجه داشته باشید که این کار باعث محدود شدن دامنه جستجوی شما خواهد شد.

همچنین در این بخش می توانید پیشینه شغلی که فرد جویای کار باید داشته باشد را درج کنید. کافی است بر روی علامت + کلیک کرده و از زمینه های مختلف کاری، زمینه ای که فرد مناسب باید در آن دارای سابقه باشد را انتخاب نمایید. شما می توانید چندین زمینه شفلی را در شرایط احراز درج کنید اما توجه داشته باشید که این کار باعث محدود شدن دامنه جستجوی شما خواهد شد.

در صورتیکه موضوعات دیگری نیز برای احراز این فرصت شغلی لازم است، می توانید در بخش سایر ویژگی های مورد نیاز وارد نمایید.

پس از درج موارد مد نظر خود، با زدن کلید ادامه، به مرحله نهایی هدایت می شوید.

در صورتیکه به دنبال جذب افراد دارای مهارت های رایج مانند تسلط به زبان خارجی و یا نرم افزار، هستید می توانید در این بخش ویژگی های مد نظر خود را درج نمایید و در انتها، کلید انتشار را بزنید.

اکنون زمان انتشار آگهی شما فرا رسیده است. در صورتیکه تا کنون بسته اعتباری را خریداری نکرده اید، از این صفحه می توانید بسته انتشار آگهی خود را خریداری نمایید.

در صورتیکه قصد دارید بیش از یک آگهی را منتشر کنید، پیشنهاد ما خرید بسته های چند آگهی (3،5 یا 10 آگهی ) است که با هزینه کمتری می توانید آگهی های خود را منتشر کنید.

Description: C:\Users\moham\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\16.jpg

پس از پرداخت مبلغ، به صفحه آگهی های شغلی خود های خود هدایت می شوید.

توجه داشته باشید که حتما کلید انتشار آگهی را پس از خریدن بسته، کلیک کنید.

اکنون که آگهی شما منتظر شده است، می توانید در داشبورد خود و در پنل سمت راست، فرصت های شغلی منتشر شده خود را مشاهده کنید. همچنین در همین بخش می توانید رزومه های پیشنهادی ما را ببینید و کارجویان مطلوب را انتخاب نمایید.

امیدواریم این سامانه با معرفی بهترین افراد، بهره وری را در کسب و کار شما بیفزاید.