Loading

لطفا کمی صبر کنید...

راهنمای استفاده از سامانه هوشمند کاریابی جاب لایف برای کارجویان

تعداد بازدید: ۲۴۹۹

اگر به طور خیلی خلاصه بخواهیم ساز و کار این سامانه را نمایش دهیم، شکل زیر می تواند گویا باشد:

به بیان دیگر، جاب لایف با جمع آوری اطلاعات کارجویان و مشخصات فرصت های شغلی کارفرمایان و تحلیل این داده ها در موتور هوشمند خود، مناسبترین فرصت های شغلی را بر اساس علایق فردی، ویژگی های شخصیتی، سوابق شغلی و تحصیلی و فاصله تا محل کار، در اختیار کارجویان قرار داده و از سوی دیگر، مناسبترین کارجویان را بر همین اساس (و بر اساس هر مدلی که کارفرمایان مد نطر داشته باشند) به کارفرمایان معرفی می نماید.

به منظور معرفی بهتر تحوه کار با این سامانه، بهتر است مراحل زیر را با هم مرور کنیم:

  1. بخش کارفرمایان و درج آگهی فرصت شغلی
  2. بخش کارجویان و درج رزومه فردی و جستجوی شغل

بخش کارجویان و درج رزومه فردی و جستجوی شغل

در صفحه اول سایت جاب لایف، بر روی ورود کارجو کلیک کنید. و یا پس از مشخص نمودن عبارات جستجوی خود، بر روی جستجو کلیک کنید.

در صورتیکه که قبلا ثبت نام کرده اید، نام کاربری (تلفن همراه) و رمز عبور خود را درج نموده و وارد سایت شود. در صورتیکه ثبت نام نکرده اید، روی عبارت ثبت نام در بالای صفحه کلیک کنید تا وارد بخش ثبت نام شود.

برای ثبت نام کافی است شماره تلفن همراه خود را به عنوان نام کاربری وارد نمایید (مانند 09121234567) و یک رمز عبور را برای خود انتخاب نمایید. بهتر است رمز عبور شما 8 کارارکتر و ترکیبی از حروف و عدد باشد. همچنین اگر اکانت لینکداین و یا گوگل دارید، می تواند مستقیما از طریق اکانت های خود ثبت نام نمایید.

به منظور فعال سازی اکانت و تایید شماره تلفن همراه، یک کد شش رقمی به شماره تلفن همراهی که با آن ثبت نام نموده اید، ارسال می شود و این کد فعالسازی باید در این صفحه وارد شود. در صورتیکه کد فعالسازی را در زمان مقرر وارد ننمودید، پس از 90 ثانیه درخواست ارسال مجدد کد فعال سازی را نمایید تا برای شما ارسال شود.

درصورتیکه کد فعالسازی را بدرستی وارد نمایید، صفحه ای جهت تایید فعالسازی شماره شما نمایش داده می شود که با کلیک روی ورود به پنل کاربری، می توانید رزومه خود را وارد کنید.

تکمیل پروفایل کارجو، 5 بخش اصلی دارد و برای معرفی به کارفرمایان، تکمیل تمام آنها لازم است.

ابتدا برای پروفایل خود یک عکس انتخاب کنید. توجه داشته باشید که عکس انتخابی شما، باید بتواند شخصیت حرفه ای و کاری شما را به تصویر بکشد. پس از عکسی استفاده کنید که ظاهر حرفه ای شما را نشان دهد و طبیعتا از قوانین و عرف جامعه خارج نشود.

پس از انتخاب عکس، آن را در کادر مناسب اصلاح نمایید و روی کلید ذخیره تصویر کلیک کنید.

سپس مشخصات فردی خود را وارد نمایید. نام و نام خانوادگی خود را به طور کامل هم به فارسی و هم به انگلیسی درج کنید. تاریخ تولد، جنسیت، وضعیت تاهل و وضعیت نظام وظیفه (برای آقایان) را حتما وارد کنید و بر روی ادامه رزومه، کلیک کنید.

در بخش اطلاعات تماس، تلفن ثابت خود را برای تماس های ضروری وارد کنید. همچنین آدرس ایمیل خود را وارد کنید. در صورتیکه تلفن ثابت و یا آدرس ایمیل ندارید، می توانید این بخش ها را خالی بگذارید.

همچنین در این بخش ضروری است که محل سکونت خود را بر روی نقشه مشخص نمایید. با انجام این کار، ما می توانیم فرصت های شغلی مناسب شما را بر اساس فاصله زمانی مرتب کنیم تا زمان کمتری را در رفت و آمد سپری کنید. برای استفاده از نقشه می توانید نام خیابان اصلی محل سکونت خود را در کادر جستجو (گوشه سمت راست نقشه) درج نموده و سپس محل سکونت خود را انتخاب کنید و یا از موقعیت خود به عنوان معرفی محل سکونت، استفاده کنید.

همچنین در صورتیکه در شبکه های اجتماعی مانند لینکداین، گوگل+ و یا فیسبوک عضو هستید، آدرس صفحه اختصاصی خود را برای ما بنویسید تا در تکمیل اطلاعات شما استفاده شود.

در نهایت، بر روی ادامه رزومه کلیک کنید.

در صفحه سابقه تحصیلی، می بایست تحصیلاتی که تا کنون داشته اید را درج نمایید. لطفا توجه داشته باشید که این اطلاعات، در معرفی بهتر شما به سازمان ها و شرکتها، تاثیر بسزایی دارد، پس تا جاییکه می توانید، آن را کامل و دقیق وارد کنید.

پس از وارد کردن اطلاعات یک مقطع، بر روی کلید افزودن اطلاعات کلیلک کنید. در صورتیکه در مقاطع بالاتر نیز دارای تحصیلات هستید، برای بهتر شناخته شدن خود آن را نیز وارد نمایید

در پایان، روی کلید ادامه رزومه، کلیک کنید.

اکنون لازم است تا سوابق شغلی که تا کنون داشته اید را درج کنید. توجه کنید که درج سوابق شفلی، در پیشنهاد فرصتهای شغلی مناسب و مطلوب شما، کمک شایانی می کند. همچنین به کارفرمایان کمک می کند تا شما را از میان جمع کثیر متفاضیان، بهتر انتخاب کنند.

لطفا توجه داشته باشید که در بخش توضیحات هر شغل، اصلی ترین فعالیت هایی که در آن موقعیت شغلی داشته اید را درج نمایید. پس از اضافه کردن هر تجربه کاری، بر روی کلید افزدن اطلاعات، کلیک کنید.

در صورتیکه هیچ سابقه و تجربه کاری تا کنون نداشته اید، از این صفحه رد شوید.

در نهایت و پس از درج کلیه سوابق شغلی خود، بر روی ادامه رزومه کلیک کنید.

حال توبت به مهمترین بخش رزومه شما می رسد. دوست دارید در چه حوزه ای کار کنید؟ مسیر شغلی آینده خود را در اینجا مشخص خواهید کرد. می توانید در یک یا چند زمینه شغلی ابراز تمایل کنید اما توجه داشته باشید که موتور هوشمند سامانه جاب لایف، تنها بر اساس علایق شما، فرصت شغلی پیشنهاد می کند پس در تعیین علایق شغلی، دقت لازم را داشته باشید.

همچنین توجه کنید که در این بخش، شما می توانید حقوق مورد انتظار خود را نیز اعلام کنید. توجه داشته باشید که حقوق مورد انتظار شما، تفاوت زیادی با میانگین درآمد در آن زمینه شغلی نداشته باشد زیرا می تواند شانس انتخاب شما را از سوی کارفرمایان بکاهد.

در نهایت، با کلیک بر روی عبارت مشاهده پروفایل، می توانید به صفحه پروفایل خود بروید.

همانطور که در زیر مشاهده می کنید، تا این مرحله شما بخش های اصلی پروفایل خود را کامل کرده اید اما برای اینکه شرکتها و کارفرمایان، بهتر شما را بشناسند و بتوانند شما را از میان سایر متقاضیان انتخاب کنند، می بایست پروفایل خود را کاملتر کنید. برای اینکار کافی است بر روی عبارت کامل می کنم ، کلیک کنید تا به بخش تکمیلی پروفایل خود هدایت شود. در غیر اینصورت، می توانید بر روی همین خوبه کلیک کنید تا به جستجوی فرصتهای شغلی بپردازید.

در تکمیل رزومه خود، می توانید توانمندی هایی نظیر زبان های خارجی و نرم افزار هایی که به آنها مسلط هستید و یا دوره های آموزشی تخصصی که گذرانده اید یا فعالیت های پژوهشی که داشته اید را قید نمایید.

در بخش بعدی، در صورتیکه از فعالیت هایی که داشته اید، نمونه کاری دارید، می توانید آن را جهت مشاهده کارفرمایان آپلود کنید.

در بخش بعدی می توانید در یک فایل ویدیویی 2 دقیقه ای، خود را معرفی کنید. توجه داشته باشید که این فایل، در حقیقت معرف شما به کارفرمایان خواهد بود و لذا توجه به نکات حرفه ای، در آن بسیار مهم و تاثیر گذار است. اگر فایل ویدیویی از خود ندارید، می توانید از این بخش رد شود.

در بخش آخر تکمیل پروفایل، شما باید در یک آزمون شخصیت شناسی 26 با سوال شرکت کنید. این آزمون پس از بررسی های علمی و تخصصی، توسط پژوهشگران در حوزه روانشناسی کار طراحی شده است و با تخمین خوبی می تواند ویژگی های اصلی شخصیتی شما را شناسایی نماید. انجام این آزمون کمتر از 8 دقیقه از شما زمان خواهد گرفت.

شایان توجه است که از این اطلاعات، تنها در موتور هوشمند سامانه جاب لایف استفاده خواهد شد و این اطلاعات، در اختیار هیچ کارفرمایی قرار نخواهد گرفت.

اکنون که پروفایل خود را تماما کامل کرده اید، نوبت جستجو برای فرصتهای شغلی است!!

پس کافی است که در صفحه پروفایل خود بر روی کلید جستجوی شغل، کلیک کنید تا فرصتهای شغلی پیشنهادی ما را ببینید.

در بخش جستجوی شغل، شما می توانید فرصتهای شغلی پیشنهادی سامانه هوشمند جاب لایف را به ترتیب اولویت ببینید. می توانید آنها را مشاهده کنید، یا نشانه گذاری کنید تا بعدا در مورد آنها تصمیم بگیرید و یا اینکه از همین جا برای آن فرصت های شغلی درخواست کنید. اما توجه داشته باشید که به عنوان کاربر عادی، تنها می توانید برای 5 فرصت شغلی در یک زمان درخواست ارسال کنید. پس در انتخاب های خود دقت لازم را داشته باشید. اگر تمایل داشته باشید، می توانید سطح کاربری خود را ارتقا دهید.

شرکتها و کارفرمایان، درخواست های شما را مشاهده خواهند کرد و در صورت تمایل با شما تماس خواهند گرفت.

از صمیم قلب امیدواریم زندگی کاری خوبی داشته باشید.