Loading

لطفا کمی صبر کنید...

چگونه بهترین فرد را برای فرصت شغلی پیدا کنیم؟

نویسنده: جاب لایف
۱۳۹۷/۰۷/۰۲
تعداد بازدید: ۱۲۰۰

یکی از اصلی ترین معضلات در هر بنگاه اقتصادی، استخدام مناسبترین فرد برای یک فرصت شغلی است. یکی از ملزومات استخدام افراد درست، معرفی درست شغل و آگهی دهنده است. عوامل متعددی در این فرآیند نقش دارند که در این نوشتار، به اختصار به آنها می پردازیم:

  1. اعتبار شرکت و برند کارفرمایی

افراد مستعد، جذب بهترین ها می شوند. لذا اگر به دنبال جذب یک نیروی کار مفید و ارزشمند هستید، تلاش کنید که خود را درست و معتبر معرفی کنید. درج اطلاعات اولیه شرکت (مانند نام، شماره ثبت، آدرس دفتر مرکزی) کمترین کاری است که یک شرکت باید برای معرفی خود به افراد واجد شرایط انجام دهد. متاسفانه باوری غلط در میان برخی از شرکتها ایجاد شده است که معرفی نام شرکت در آگهی استخدامی منجر به افزایش مالیاتشان می گردد، لیکن عدم درج نام، باعث می شود که افراد ارزشمند را از دست دهید. پس به اعتبار خود به عنوان صاحب کسب و کار توجه بیشتری کنید و در جهت تقویت برند کارفرمایی، اقدام کنید. در سایت جاب لایف می توانید از محیط محل کار عکس بگذارید، و یا در یک فایل ویدیویی کوتاه، به معرفی مجموعه خود بپردازید. اگر علاقمند بودید می توانید با کارشناسان ما مشورت کنید.

  1. اطلاعات تماس

شرکت های معتبر هنگام درج آگهی استخدامی شماره تماس دفتر و شماره فکس را ذکر می کنند. همچنین محل دفتر مرکزی و یا محل شغل را به درستی مشخص می کنند. این کار باعث می شود افراد با شناخت بیشتری در مورد فرصت شغلی شما تصمیم گیری کنند. در سایت جاب لایف، شما با درج دقیق موقعیت محل کار، می توانید نزدیکترین افراد را هم در لیست افراد منتخب خود داشته باشید.

  1. آدرس ایمیل

امروزه داشتن آدرس ایمیل معتبر و اختصاصی، به عنوان یکی از پارامتر های اعتبار کسب و کار است. لذا استفاده از آدرس ایمیل های عمومی مانند گوگل، هات میل و یاهو می تواند به اعتبار شما آسیب بزند.

 

  1. ویژگی های شغل

تعریف دقیق شغل و شرح وظایف فرد، در انتخاب افراد مناسب نقش بسزایی دارد. شما با درج هرچه دقیقتر وظایفی که در آن شغل تعریف کرده اید، نیاز های خود را شرح می دهید و می توانید افرادی را که درک بهتری از شغل دارند را جذب نمایید و نهایتا در صرف زمان برای انجام مصاحبه استخدامی، صرفه جویی زیادی کنید.

  1. شرایط احراز

یکی از مهمترین بخش های هر آگهی، شرایط احراز آن شغل است. در حقیقت شما با درج شرایط احراز، به سیستم هوشمند ما امکان می دهید تا مناسبترین افراد را به شما پیشنهاد دهد. یادآوری این نکته ضروری است که سیستم هوشمند جاب لایف، بر اساس ترکیبی از ویژگی های شخصیتی، سوابق تحصیلی، سوابق شغلی و توانمندی های افراد، آنان را به شما پیشنهاد می دهد.