Loading

لطفا کمی صبر کنید...

نرخ بیکاری در امریکا به کمترین میزان خود از سال 1969 تا کنون رسید

نویسنده: جاب لایف
منبع: https://www.businessinsider.com/us-jobs-report-unemployment-rate-and-wage-growth-september-2018-2018-10
۱۳۹۷/۰۸/۲۱
تعداد بازدید: ۱۷۴۰

با وجود اینکه پس از طوفان فلورانس در 2018 آمریکایی های زیادی از شغل های خود اخراج شدند، ماه سپتامبر نرخ بیکاری امریکا در 48 سال گذشته به کمترین میزان خود رسید. بر اساس گزارش ماهیانه شغل ها که دفتر آمار کار منتشر کرده است، نرخ بیکاری در سپتامبر 3.7% کاهش یافته است و در پایین ترین میزان خود از دسامبر 1969 که ریچارد نیکسون رییس جمهور بوده، تا کنون بوده است.

استخدام، حقوق و دستمزد تا 134000 نفر افزایش یافت – در واقع کمتر از حد انتظار- و تعداد افراد فاقد شغل طوفان فلورانس  اندکی کاهش یافته است. در ماه جولای و آگوست، دفتر آمار کار در بازبینی خود 87000 شغل اضافه کرد. نرخ بیکاری پایین، نشان دهنده اقتصاد توسعه یافته است که با بررسی دستاوردهای شغلی در هشت سال اخیر به دست آمده است. همچنین نشان دهنده بازار کار برای نیروی کار است و ممکن است به دلیل فشار بر شرکت ها جهت پرداخت حقوق بیشتر به کارکنان باشد.

مایکل ارون [1] ، استراتژیست سرمایه گذاری کسب و کار US SPDR می گوید این واقعیت وجود دارد که بازار کار برای مدت طولانی بسیار قوی بوده است، انتظار می رود که نیروی کار از سود شرکت سهم داشته باشند. این موضوع لزوما قرار نیست به شدت قبل محسوس باشد. میانگین درآمد ساعتی بر اساس پیش بینی ها، 3% برای هر ماه و 2.8% برای هر سال خواهد بود.

در این هفته، آمازون اعلام کرد که پایین ترین میزان حقوق خود را به 15 دلار در ساعت افزایش داده است، دو برابر قانون فدرال که برابر با 7.25 دلار است. با انجام این کار نمی توان انتظار داشت که همه حقوق ها به بالاترین سطح خود برسند، اما می تواند به عنوان عاملی برای فشار بر شرکت هایی که حقوق پایینی می دهند عمل کند تا میزان حقوق کارکنان خود را افزایش دهند.

همچنین سرمایه گذاران رشد حقوق در بازار اوراق قرضه را نیز مشاهده کردند. اوراق قرضه زمانی افزایش پیدا می کنند که قیمت ها کاهش یابند و پس از گزارش محرمانه ای از جانب ADP و نظرات رییس فدرال، جروم پاول [2] ، آنها در بالاترین میزان خود در هفت سال گذشته مانده بودند.

جسپر [3] ، قانونگذار، سرپرست تحقیقات گروه پایتخت لندن، می گوید در حال حاضر اقتصاد امریکا بسیار داغ است و بازار اوراق قرضه نسبت به اقتصاد نادیده گرفته شده است. آنچه ما مشاهده می کنیم این است که خوشبختی در حال ناپدید شدن است.

لینک:[1] Michael Arone

[2] Jerome Powell

[3] Jasper