Loading

لطفا کمی صبر کنید...

17 نشانه در مورد کسی که قصد ترک شغل خود را دارد

نویسنده: جاب لایف
منبع: https://www.businessinsider.com/signs-your-employees-are-about-to-quit-2016-3#you-have-a-bad-gut-feeling-17
۱۳۹۷/۰۸/۰۲
تعداد بازدید: ۱۱۲۴

17 نشانه در مورد کسی که قصد ترک شغل خود را دارد

بیشتر رئیس ها زمان مواجهه با خروج کارمند خود و همینطور زمانی که کارمندی ارزشمند استعفا می دهد، غافلگیر می شوند. لین تیلور [1] ، متخصص محل‌کار ملی میگوید: "به عنوان رئیس، دیدن علائم خروج قریب الوقوع برایم مهم است، زیرا می توانید قبل از آنکه دیر شود مشکل را حل کنید.

مایکل کر، سخنگوی کسب و کار بین المللی می گوید: "خروج یک یا چند همکار می تواند به سرعت باعث بی ثباتی کار شود. از دست دادن کارمندان می تواند تاثیر قابل توجهی بر همه چیز از ارسال تا برنامه ریزی داشته باشد. می تواند بر فرهنگ و سنت های گروه اثر منفی داشته باشد و برای جایگزین کردن و آموزش کارمندان جدید، هزینه و زمان قابل توجهی برای کمیته داشته باشد. پس هر چه مدیر بیشتر برای ایجاد تغییر آماده باشد بهتر است."

تیلور و کر 17 نشانه که ممکن است کارمندان در شرف استعفا داشته باشند را به اشتراک گذاشته اند. اما به یاد داشته باشید که این نشانه ها ممکن و شاخص هستند ولی لزوما به این معنی نیست که فرد قصد ترک کردن شرکت را دارد.

اینها نشانه هایی هستند که باید در نظر بگیرید و قبل از انکه دیر شود کاری کنید:

تغییر در ظاهر

اگر به طور خیلی غیر معمول، شروع به پوشیدن لباس های متفاوت کردند، ممکن است به این دلیل باشد که بعد از کار مصاحبه شغلی داشته باشند. برعکس آن نیز ممکن است اتفاق بیافتد. اگر کسی سر کار خوشحال نیست و لباس نامرتب می پوشد، به این دلیل است که احساس می کند کسی توجهی نمی کند یا واقعا اهمیتی به این تغییر نمی دهند.

گذراندن زمان بیشتر برای استراحت

کسانی که ممکن است به زودی استعفا دهند، ممکن است بیشتر به بهانه بیماری مرخصی بگیرند. ممکن است از روزهای تعطیل خود به طور بخش بخش استفاده کنند، که می تواند نشان دهد که آنها از زمان استراحت خود برای گشتن به دنبال کار دیگری استفاده می کنند. استفاده از روزهای تعطیل و مرخصی (و حتی وقت های دندانپزشکی ناگهانی) می تواند نشانه برجسته ای باشد که می خواهند شغل خود را عوض کنند و فرد می خواهد مطمئن شود که از حداکثر فرصت هایی که می توانسته استفاده کرده است.

نشان دادن بی میلی نسبت به هر چیز مورد علاقه در کار

تا کنون توجه کرده اید که برخی از همکارانتان دیگر ایده ها و یا پیشنهادات خود برای دیدار را ارائه نمی دهند؟ توجه کمتری به پروژه های جدید می کنند و یا به طور ناگهانی نسبت به هر چیز جزئی مرتبط با کار بی علاقه می شوند؟

بی علاقگی به کار و اهمیت ندادن به آنچه قرار است اتفاق بیافتد، می تواند نشانه این باشد که در آینده قرار نیست آنجا بمانند.

فقدان حس شوخ طبعی

کارمندانی که در شرف ترک شغل خود هستند معمولا دیگر شوخی نمی کنند. رفتار آنها ساده تر و واقعی تر می شود. شاید به این دلیل باشد که کمتر نگران آن هستند که خود را حمایت کننده و تاثیرگذار نشان دهند.

احساس گناه

زبان بدن و یا حالت های صورت می تواند نشان دهد که همکار شما احساس گناه می کند، زیرا آنها به دنبال شغل بوده اند و می دانند که زمان زیادی در انجا نخواهند بود.

همیشه به نظر می رسد که روز بدی داشته اند

آیا هنگامی که با یک همکار مشخص صحبت می کنید احساس سردی ناگهانی در رفتار او می کنید؟

دفعات اول، شما فکر می کنید که این رفتار سرد به این دلیل است که روز بدی داشته اند. بعد متوجه می شوید که بیشتر وقت ها همین رفتار را دارد.

بودن در محیط کار برایشان ناخوشایند است

ممکن است زودرنج تر شوند، یا بیش از حد معمول نظرات طعنه آمیز می دهند، توجه کمتری به دستورات رئیس شرکت می کنند.

تغییر در رفتار

اگر رفتار متفاوتی می کنند – شاید بیشتر در خودشان بروند یا شروع کنند به بیرون رفتن با همکاران خود برای ناهار – ممکن است کارمند تصمیم به ترک شغل و یا جدایی از همکاران خود را داشته باشد. اگر گروهی از اعضای تیمی، اخیرا با هم برای صرف ناهار می روند، ممکن است آنها درباره برنامه هایشان برای تغییر شغل صحبت کنند. دیدن رفتارهای جدید در افرادی که با هم برای صرف ناهار می روند، اگر شواهد دیگر در آنها وجود ندارد، مطمئنا دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.

تغییر یک چیز مهم در زندگی روزمره آنها

اگر شکست عمده ای در زندگی شخصی آنها اتفاق بیافتد، ممکن است به دلایل زیادی، آنها را به سمت فرصت های جدید هدایت کند (برای مثال نزدیک بودن محل کار به خانه یا کار در محیطی با استرس کمتر).

کاهش بهره وری

اگر همکارتان به صورت ناگهانی دیرتر گزارش کار خود را می دهد، یا بهره وری آنها به طرزی غیرمعمول کاهش یافته است، ممکن است اتفاقی در پیش باشد. هر تغییر رفتاری – رفتاری که کارمندان سر کار نشان می دهند – نشانه ای از اتفاق است.

درگیری های متفاوت

وقتی افراد آماده ترک کار هستند، ممکن است نحوه رفتار آنها در زمان وجود اختلاف نظر تغییر کند. اگر قبلا در هنگام بحص و اختلاف نظر کوتاه می آمدند، ممکن است دیگر این کار را نکنند زیرا دیگر برایشان مهم نیست که این کار به ضررشان است. در ذهن آنها این کار تمام شده است. با این وجود، کسی که همیشه موافق بوده، ممکن است به دلیل ناامیدی یا عصبانیت، بیشتر بحث کند.

با بحث در مورد پروژه های طولانی مدت و زمان تحویل کار احساس راحتی نمی کنند

اگر کارمندانتان به دنبال چشم اندازهای بهتر هستند، به وضوح در مورد پروژه هایی که چند ماه به طول می انجامند بحث نمی کنند. وقتی ضرب العجل های بلندمدت به آنها داده می شود، سعی می کنند قبول نکنند یا با ابهام رفتار کنند.

شایعه پراکنی

اگر همکارانتان از نگرانی درباره تغییر چیزی یا "اتفاق در حال وقوع" در مورد کارمندی خاص یا گروهی از افراد صحبت می کنند، ممکن است هدف خاصی داشته باشند. همکارانی که به این اتفاق نزدیکتر هستند ممکن است زودتر از شما متوجه نشانه ها شوند، پس اگر نگرانی خاصی را بیان کردند به آن توجه کنید.

کاهش معاشرت با دیگران

اگر اعضای گروه به نظر در شرف استعفا می باشند، کمتر تمایل به معاشرت - توسط ایمیل، شخصی و یا عمومی- دارند.

تغییر ناگهانی برنامه

وقتی آنها در ساعت های غیرمعمول کار می کنند – دیرتر کار می کنند، دیرتر سر کار حاضر می شوند، به طور قابل توجهی ساعت های کاری خود را تغییر می دهند – ممکن است به این دلیل باشد که به دنبال کار می گردند و یا با کارفرمایان دیگری مصاحبه می کنند و تلاش می کنند تا بین آنها و کار فعلی خود تعادل ایجاد کنند.

شما درباره مسائل احتمالی می پرسید، اما بازخورد کمی دریافت می کنید

آیا تمایل به در میان گذاشتن مسائل با شما ندارند؟

اگر یک یا چند نفر از اعضای تیم تصمیم به ترک کار داشته باشد، زمانی که به مسئله ای اشاره می کنید، به نحوی رفتار می کنند که انگار مسئله ای وجود ندارد. این کار ممکن است به این دلیل باشد که آنها از قبل به طور ذهنی از کار خود کنار کشیده اند.

داشتن احساس بد

اگر سر کار بیش از حد معمول احساس بدی دارید، یا در کنار یک یا چند همکار خود احساس ناراحتی می کنید، ممکن است نشانه این باشد که آنها قصد استعفا از کار خود را دارند. غرایز شما متوجه نکات زیادی می شوند، اما بیشتر مردم به آن اهمیتی نمی دهند. به آنچه حس می کنی اعتماد کنی، زیرا به احتمال زیاد درست است.[1] Lynn Taylor