Loading

لطفا کمی صبر کنید...

سه نشانه جدی از اینکه شما شغل اشتباهی را انتخاب کرده‌اید

نویسنده: جاب لایف
منبع: https://www.businessinsider.com/best-career-advice-from-experts-2018-10?utm_source=instagram&utm_medium=social&utm_campaign=TI
۱۳۹۷/۰۸/۰۲
تعداد بازدید: ۱۰۵۲

سه نشانه جدی از اینکه شما شغل اشتباهی را انتخاب کرده‌اید

قبل از امضای قرارداد کاری برای شغل رویایی خود، همواره یک قدم به عقب برگردید و از خودتان سوال‌هایی را بپرسید. چون ممکن است شما در حال انجام خطای بزرگی باشید. البته منظور این مقاله پیش‌بینی آینده کاری خودتان نیست؛ بلکه هدف ما این است که با دقت و موشکافی وضعیت حال خود را درنظر بگیرید.

به دلیل هیجانی که در شروع کار وجود دارد؛ در ابتدا به راحتی و به طور ناخواسته کارکنان درگیر یک کار یا مسئولیت جدید می‌شوند. اما مسلما شما نمی‌خواهید بعد از مدتی خود را در کار یا مسئولیتی ببینید که در ابتدا به هیچ وجه برای آن برنامه‌ریزی نکرده بودید. این امر جدا از استرس‌های زیادی که به شما وارد می‌کند؛ می‌تواند برای پیشرفت کاری شما نیز فاجعه بار باشد.

در اینجا ما سه نشانه اصلی که بایستی مانع شما در پذیرش یک پیشنهاد شغلی باشد را معرفی کرده‌ایم:

1- سازمان به شما چشم اندازی از فرصت‌های آموزشی ارائه نمی‌دهد.

در ابتدای یک موقعیت کاری، حقوق مناسب یا موقعیت حرفه‌ای در شرکت لزوما نشانه مثبتی نیست بلکه مهترین امر استمرار پیشرفت و وجود چشم‌اندازی مناسب برای آینده‌است زیرا شما تصمیم به فعالیت طولانی مدت در شرکت مورد نظر را دارید.

به همین دلیل آموزش و یادگیری بسیار حیاتی و مهم است.

مدیر استارتاپ درحال پیشرفت "رادوی مووینگ"؛ آقای راس سپیر که بر آموزش حرفه‌ای 150 کارمند شرکت خود نظارت می‌کند؛ در این رابطه می‌گوید:" انتخاب شغل یک تصمیم بسیار مهم است زیرا زندگی روزانه شما را برای یک مدت طولانی تعیین می‌کند. اگر شما در شغل مورد نظر خود ، یک پروسه قوی برای آموزش مشاهده نکنید؛ من به شما پذیرش این موقعیت را پیشنهاد نمی کنم. اگر شما به عنوان یک کارمند ارزش سرمایه گذاری را نداشته باشید؛ احتمال بیشتری وجود دارد که شرکت برای زمان شما نیز ارزشی قایل نباشد.

برای اطمینان از این مورد، در مصاحبه‌های کاری از نوع فرصت‌هایی که برای پیشرفت در محیط کاری جدید وجود خواهد داشت بپرسید.

2- شما عمیقا با ارزش‌های اثبات شده یا هویت شرکت مخالفید.

براد اسمیت، مدیر مالی کمپانی نرم افزاری اینتویت در این رابطه می‌گوید: وقتی به دنبال اولین کار خود بودم، پدرم مرا به پذیرش شغلی که به من حق اظهار نظر بدهد (برخلاف شغلهای وظیفه محور)تشویق می‌کرد.به عبارتی دیگر من بایستی توان تصمیم گیری در یک شرکت بدون در نظر گرفتن موقعیت، سطح کاری یا دریافتی پیشنهادی را داشته باشم. درایت پدرم در این رابطه عمیقا در آینده ای نزدیک اثبات شد.

اساسا شما وقتی با فرهنگ یک سازمان موافق یا همراستا نباشید، امیدی به پیشرفت در طولانی مدت را نیز نداشته باشید. حقوق دریافتی یا موقعیت حرفه ای در شرکت ممکن است برای مدت کوتاهی ا.ضاع را سرو سامان ببخشد اما در نهایت شما باید با احساس ناخشنودی و عدم پیشرفت در حرفه خود کنار بیایید.

کلید درک این موضوع که آیا شما با ارزش‌ها و فرهنگ یک سازمان همراستا هستید یا خیر، قبل از پذیرش یک شغل این است که شما پیش از هر چیز با خود صادق باشید. در این رابطه تنها به شعارهای تبلیغاتی در وبسایت شرکت اکتفا نکنید. هرکسی میتواند ادعای این که خلاق است و شفافیت دارد و ... را داشته باشد. شما بایستی اخبار مثبت و منفی آن شرکت را رصد کرده و با دقت بررسی کنید.

اسمیت اضافه می‌کند: «به یک شرکت هدف محور که نیروهای مستعد را استخدام می‌کند و از یادگیری و پیشرفت آنها مطمئن است نگاه کنید. اگر تصمیمات و فعالیت های این شرکت با اصول اصلی فکری شما همراستا نباشد ، نشانه ای است که شما بایستی در جای دیگری به دنبال کار بگردید.

3- نظراتی که به صورت آنلاین درباره شرکت وجود دارد ترسناک است.

آیا می‌دانید چه کسانی می‌توانند به شما بگویند پذیرش یک شغل در یک سازمان خاص ،یک شاتباه بزرگ است؟ مردمی که پیش از شما آن شغل را در آن شرکت خاص داشته اند.

جیمی کلین، متخصص منابع انسانی و بنیان‌گذار شرکت "منابع انسانی های الهام بخش" می‌گوید: چک کردن سایت‌هایی که ممکن است بینشی از شرکت و شغل مورد نظر را به شما ارائه دهند قبل از پذیرش کار بسیار مهم است(در نمونه خارجی سایت گلاس دور"). چون ممکن است شما با چنین عباراتی مانند کارمند فعلی یا پیشین توضیحاتی را در رابطه با فرهنگ مسموم این شرکت ارائه می‌دهد را ببینید! منظور ما از رصد، دیدن عباراتی مانند وجود فرهنگ برادری در یک سازمان (مانند اوبر) یا شرایطی از آزار و اذیت که به تازگی در شرکت تینکس بوقوع پیوست است. نشانه دیگر مشاهده تاریخ یک سازمان یا کوچک شدن آن شرکت است که میتواند نشانه ای از عدم ثبات در آن مجموعه باشد.