Loading

لطفا کمی صبر کنید...

10 شغل که در 20 سال آینده وجود نخواهند داشت

نویسنده: جاب لایف
منبع: https://www.businessinsider.com/jobs-going-extinct-2018-5
۱۳۹۷/۰۷/۲۳
تعداد بازدید: ۱۳۲۴

روش های قدیمی را کنار بگذارید و با ربات ها همکاری کنید! امروزه تکنولوژی همواره در حال پیشرفت است و زمانی که با تغییر چشم انداز، برخی از صنایع رونق می یابند، برخی دیگر با ماشینی شدن از بین می روند.

اتفاق خوب این است که اتوماسیون شدن لزوما به معنای از بین رفتن کار نیست. در واقع، بسیاری از کارکنان شغل خود را از دست نمی دهند، بلکه نقش آنها بر اساس تکمیل نیازهای جامعه، تعریف جدیدی پیدا می کند. با این وجود، برخی شغل ها تا بیست سال دیگر از بین خواهند رفت.

از آشپزی فست فود تا قطع درختان، احتمالا ده شغل در سال 2038 وجود نخواهند داشت.

صندوقداران

زمانی که اولین دستگاه های خودپرداز مورد آزمایش قرار گرفتند، بلافاصله توسط مشتریان مورد استقبال قرار نگرفت؛ اما زمانی که نسخه های امروزی آنها هنوز تا بی نقص شدن فاصله دارند، ترویج دستگاه های خودپرداز غیر قابل انکار است.

با توجه به تحقیقات پیوسته بازار، صنعت خودپرداز طراحی شده است تا در سال 2020 بتواند 31.75 دلار را انباشته کند، که دال بر نابود شدن آینده صندوقداران است. سرویس های محبوب، مانند آمازون فرش [1] به خریداران اجازه می دهد تا مواد غذایی و دیگر نیازهای خانه خود را سفارش دهند.

کارکنان فست فود

یکی از بزرگترین جاذبه های فست فود، سازگاری و قابل اعتماد بودن آن است، منوهای زنجیره ای تمایل به استاندارد شدن دارند، بنابراین غذاها از مکانی به مکان دیگر تغییرات اندکی می تواند داشته باشد. بر اساس گزارش گاردین، 81% احتمال دارد که آشپزان فست فود شاهد جایگزین شدن آشپزخانه اتوماتیک به جای کار خود باشند.

برای مثال، از سال 2017 در کالیفرنیا یک ربات هوش مصنوعی به نام فلیپی [2] همبرگرها را بسته بندی می کند و در نان قرار می دهد.

مغازه های طلافروشی

صنعت طلا در چند سال اخیر کاهش یافته است. پربلومبرگ [3] ، هیات مدیره جواهرات گزارش داده است که در سال 2016، 53% از مغازه های جواهر فروشی به سرعت بسته شده است.

حامل های پست

در دهه های هفتاد و هشتاد، بسیاری از کودکان حومه شهر روزنامه فروش بودند. شغل ابتدایی، به عنوان یک مرحله از کار حرفه ای در نظر گرفته شده بود، تا زمانی که ظهور عصر دیجیتال این کار را منسوخ کرد. امروزه اغلب مردم برای پوشش خبرها به اینترنت وابسته هستند، که نشان می دهد چرا جایگزینی حامل های پست مورد بررسی در گزارش رتبه بندی شغلیCareer Cast 2014 چشم انداز رو به رشد داشته است.

داوری مسابقات ورزشی

در سال های پیش رو، پیشرفت در تکنولوژی به کاهش داور ورزشی کمک می کند. در ارزیابی بازی های خاص، پخش فوری بسیار قابل اعتمادتر از چشم غیر مسلح می باشد. دلایل بسیاری برای کاهش چشمگیر این شغل وجود دارد.

بر اساس یک اینفوگرافی توسط دانشگاه اوهایو، در سال 2016 داوران تمام وقت کمتر از 25000 دلار دریافت کرده اند. آنها همچنین تجارب فیزیکی و سوء استفاده کلامی از طرفداران عصبانی و تحرک محدود از نظر فرصت های شغلی را گزارش داده اند. همه اینها به این معنی است که هنگامی که داوران پیرتر بازنشسته می شوند، تعداد کمتری داور جوان جایگزین آنها می شوند.

مامور چک کردن مصرف تسهیلات (آب، برق، گاز و...)

همانطور که مترسنج های دیجیتال در همه جا موجود می باشد، آموزش دیدگان حرفه ای برای چک کردن این مترسنج ها با تکنولوژی هایی که می تواند به آنها کمک کند، مواجه می شوند. بر اساس گزارش Career Cast، در سال 2022 این شغل 19% کاهش خواهد داشت.

بازاریابی تلفنی (تله مارکتینگ)

بر اساس تحقیقی در سال 2013 به نام "آینده استخدام" که توسط آکادمی دانشگاه آکسفورد انجام گرفته است، آینده کار بازاریابی تلفنی وخیم خواهد بود. در حالی که مولفان ادعا کرده اند که کاهش پروژه های مشاغل فروش به نظر غیر معمول می آید. فروشندگی سنتی نیازمند ارتباط انسان با انسان است، آنها معتقدند زمانی که بازاریابی تلفنی نیازمند ارتباط است، این ارتباط لزوما پویا نیست، و همچنین خواندن از روی یک اسکریپت فروش نیاز به درجه بالایی از هوش اجتماعی ندارد. بنابراین بازاریابی تلفنی می تواند در معرض کامپیوتری شدن قرار گیرد

آژانس های مسافرتی

آژانس های مسافرتی خدمات پایه ای برای مردمی ارائه می دهند که میخواهند یک سفر را رزرو کنند. آژانس های مسافرتی نه تنها پروازهای موجود را برای شما فیلتر می کنند، بلکه بلیط های شما را رزرو میکنند و اطلاعات ضروری سفر (مانند نقشه و بروشور) را برایتان فراهم می آورند.

امروزه سایت هایی مانند Kayak و Google Flights همه این کارها را به سرعت و رایگان برایتان انجام می دهند. علاوه بر آن، کارت های اعتباری سفر به مسافران علاقمندی داده می شود که می توانند از آن برای رزرو سفرهای خود استفاده کنند تا امتیازات و پاداش های آن را کسب کنند.

در آتلانتیک، اداره آمار کارکنان تخمین زده است که تعداد دفعات مسافرت تمام وقت در ایالات متحده از 124000 نفر در سال 2000، به حدود 74000 نفر کاهش یافته است.

توزیع کنندگان بار

حمل و نقل با ارائه اپلیکیشن های در دسترس مستقل تر شده است. اکنون مسافران می توانند سفر خود را پیش از زمان تلفن خود برنامه ریزی کنند و رانندگان نیز می توانند به تکنولوژی تکیه کنند تا مسیر کارآمدتری را برای آنها فراهم کنند و مسیر حرکت را ببینند. به علاوه، سرویس هایی مانند Google Maps به مسافران لیست گسترده ای از گزینه های حمل و نقل ارائه می دهد.

قطع کنندگان درخت

همانطور که جامعه با تغییرات آب و هوایی روبرو است و برای ایجاد یک سیاره سبز و پایدار تلاش می کند، قطع کنندگان درخت نیز شاهد خواهند بود که شغل آنها مانند پرنده دودو است (در دهه اخیر این شغل 13% کاهش داشته است). نه تنها محصولات کاغذی به طور عمده ای به محصولات دیجیتالی تبدیل می شوند، بلکه جهان شروع به الویت بندی کردن استفاده از گزینه های سازگار با زیست بوم است.

منبع:

https://www.businessinsider.com/jobs-going-extinct-2018-5#lumberjacks-10[1] Amazon Fresh

[2] Flippy

[3] Per Bloomberg