Loading

لطفا کمی صبر کنید...

اولین نشانه برای زمان استعفا از کار

نویسنده: جاب لایف
منبع: https://www.businessinsider.com/top-sign-its-time-to-quit-your-job-2017-7
۱۳۹۷/۰۷/۰۹
تعداد بازدید: ۱۱۲۸

تونی تامپسون معاون رییس جمهور و استعداد درخشان و یکی از جانبازان انسانی است. او دلیل اصلی برای ترک کار را بد انجام دادن کار می­داند، زیرا فرد عصبانی یا ناامید است. تامپسون معتقد است فرد همیشه تلاش می­کند کار خود را با دقت بیش­تری ترک کند.

ترک شغل، به ویژه اگر فرد در آن به موفقیت دست نیافته باشد، می تواند وحشتناک باشد.اما به هرحال دلایل محکمی برای انجام این کار وجود دارد: شما هر جمعه احساس ناخوشایندی می­کنید. شما فکر می کنید جایی برای رشد نخواهید داشت. ارزش های شخصی شما با شرکت منطبق نیست.

با این وجود، یک راه دیگر برای اینکه بتوانید خود را از شغلی که از آن متنفرید رها کنید وجود دارد: شما می خواهید با یک دلیل محکم کار خود را ترک کنید. اگر به نقطه ­ای رسیده ­اید که کارتان را به خوبی انجام نمی­دهید، به طور قطع زمان برای ترک کردن کار است؛ این توصیه بر اساس گفته ی تونی تامپسون، معاون رییس جمهور و استعداد درخشان یک محقق حرفه ای و مشاور شغلی، تامپسون 11 سال در حوزه ی منابع انسانی فعالیت کرده است.

زمانی که او از دفتر اداری کسب و کار در ماه ژوئن برای مصاحبه زنده فیسبوک بازدید کرد تامپسون توضیح داد که اغلب چه اتفاقی می­افتد: "فرد کار خود را به خوبی انجام نمی­دهد، زیرا از موقعیت خود عصبانی و یا ناامید است".

در این نقطه، دلیل این رفتار باید برای فرد نگران کننده باشد. تامپسون گفت شما قطعا نباید در شغلی بمانید که "در آن کاملا توانمند و در نقش درست هستید و واقعا کار خود را عالی انجام می دهید" یا "به طور ناگهانی کار خود را درست انجام نمی­دهید و تبدیل به یک همکار بد و کارمند بد می شوید به دلیل اینکه ناراحت هستید". تامپسون معتقد است در این لحظه احتمالا بهترین کار این است که شغل خود را ترک کنید تا خاطره خوبی از شما باقی بماند. شما هرگز نمی دانید چه زمانی نیاز به یک رییس یا همکار قدیمی برای یک مرجع یا مشاوره شغلی دارید. ممکن است با ترک کردن شغل، به نظر پل ها را خراب کنید، اما در حقیقت رسیدن به نقطه ای که کارفرمای شما آرزوی استعفایتا را داشته باشد به مراتب بدتر است.